На шляху між Черніговом і Новгород-Сіверським, в центрі старовинного селища понад річкою Сухоносівкою, здавна стояла церква. Наприкінці XVIII століття старовинний дерев’яний храм згорів, і його замінили на нову, доволі ефектного вигляду будівлю.
Верхи Благовіщенської церкви в Березні, світлина експедиції С. Таранушенка, поч. XX ст.
Церкву Благовіщення поблизу базарного майдану в Березні почали будувати при сотникові Якимі Сахновськогму і завершили у 1778 році, за три роки до ліквідації російською царицею Єкатєріною полкового устрою Гетьманщини.
Благовіщенська церква в Березні, світлина експедиції С. Таранушенка, поч. XX ст.
Це був дивовижної витонченості храм – хрещатий в плані, дев’ятидільний, із однією банею на стрункому восьмигранному підбаннику. Рамена – розташовані по боках від центральної частини об’єми – церква мала заокруглені по кінцях. Пірамідальний обрис окремо підкреслювали високі спадисті дахи з заломами над приміщеннями між рукавами.
Баня Благовіщенської церкви в Березні, світлина експедиції С. Таранушенка, поч. XX ст.
Декоровано ззовні будівлю було у манері пізнього бароко. Її фасади прикрашали рустовані пілястри й лиштва навколо вікон із пластичними сандриками. В нішах на торцях були написані релігійні сюжети. Храм закрили в 1930-і роки. Під час II світової він зазнав деяких руйнувань, але остаточно був знесений вже майже на початку 1960-х років. Так Україна втратила одну з найбільш незвичайних пам’яток свого роду.