Нині у будинку №6 по вулиці Дружківській міститься перший корпус коледжу інформаційних технологій та землевпорядкування Національного авіаційного університету. В добу так званого сталінського ампіру в столиці України було зведено чимало ошатних будівель для навчальних закладів. Проте, імовірно, саме цей екземпляр має наймасштабніший і найбільш відповідний стилістиці українського бароко фронтон.
Герб із датою побудови над порталом будівлі Київського Топографічного Технікуму
Топографічне училище в Києві було створено за ініціативи Тихона Алєксандрова із колом колег-ентузіастів у 1944 році. Відповідний наказ було видано у Головному управлінні геодезії і картографії при Раднаркомі СРСР. Алєксандров став першим директором закладу. За чотири роки після заснування училища шістнадцять його випускників вже отримали дипломи й пішли працювати над створенням стратегічних картографічних документів – на відповідні аерогеодезичні підприємства. Незабаром ранг установи підвищили до Київського Топографічного Технікуму.
Світлина Київського Топографічного Технікуму з альбому ХХV випуску, 1960-1963 рр.
На околиці київської місцевості Ґалаґани вулицю Дружківську проклали лише на початку 1950-х років. Вона мала забудову тільки по парній стороні, а вздовж непарної пролягла виїмка колій київського Північного залізничного кільця. Зведений 1954 року головний навчальний корпус Технікуму став тут однією з перших будівель. В його стінах готували фахівців з геодезичних робіт та експлуатації геодезичного обладнання, із землевпорядкування й діловодства. Практику ж студенти проходили в селі Синява Рокитнянського району Київської області.
Фронтон будівлі Київського Топографічного Технікуму
Із усього комплексу споруд нинішнього коледжу, що також складається із другого навчального корпусу, гуртожитку й лабораторій, головний корпус є найпомітнішим і найефектнішим. В картуші на фронтоні і у гербі над головним входом розташовано символічний декор – геодезичні прилади. Колони висотою у всі три поверхи будівлі, які підпирають портик, прикрашено вибагливим рослинним візерунком й також свідчать про увагу авторів проекту до української національної традиції. На жаль частина ліпних прикрас наразі обвалилася й потребують відновлення. Також фасад все ще позначено радянською п’ятипроменевою зіркою.
Колони будівлі Київського Топографічного Технікуму