У формах зведеного на початку XXI століття нового храму в селі під Вишгородом, на Київщині, відстежується явний вплив архітектури українського бароко. Бодай, будова виглядає здебільшого сучасною і має спрощений характер, грушоподібні бані та фронтон із закрученими валютами понад центральним входом надають їй самобутньої урочистості.
Церква ікони Казанської Божої Матері, Старі Петрівці
Старовинна дерев’яна церква у селі вистояла у роки більшовицьких гонінь, в 1920-і – 1930-і, й пережила II світову війну. Але була знищена у так звану хрущовську відлигу, в 1960-х роках. Тож, із здобуттям Україною незалежності місцева рада виділила релігійній громаді під потреби старе приміщення пошти. Нову ж культову споруду почали будувати тільки 2007 року.
Іконостас церкви ікони Казанської Божої Матері, Старі Петрівці, світлина з facebook-сторінки церкви
Ініціатором відродження церква ікони Казанської Божої Матері у Старих Петрівцях виступив місцевий сільський голова, Олександр Єрема. Він спромігся об’єднати зусилля громади, бізнесменів-благодійників і митців задля втілення свого задуму. Й, 27 лютого 2010 року відбулося урочисте відкриття храму. Освятив його патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет. Різьблений іконостас барокової манери створили художники із Заходу України: Рівного, Дрогобича і Львова.
Пам’ятник князю Святославу Хороброму, Старі Петрівці
Навпроти церкви у листопаді 2008 року було встановлено найпомітніший пам’ятник села – великому князеві київському Святославу Хороброму.